Anbora Tosa

Menu

O nás... aneb, jak to všechno začalo 

 

Moji první Tosu jsem si pořídila spolu s přítelem, když jsme hledali rodinného psa, který by ale zároveň byl hlídačem rodinného domku. Tenkrát jsme váhali mezi Bordeauxskou dogou a Tosou. Po mnoha zvažování vyhrála Tosa, hlavně pro svou úžasnou povahu. Ve výběru z mé strany bylo více faktorů, také vztah budoucího psího parťáka k dětem a jiným zvířatům. V našem přídě koně :-)
Jak už to tak bývá, z přítele se stal expřítel. Přes mnohé boje o "mého" milovaného tosáka, jsem tento boj prohrála.
A tak se dostáváme k mé první fence... Ve chvíli, kdy mi došlo, že je tento boj marný a ztrátou času... Jsem se rozhodla žít si svůj vlastní tosí sen. 
Pro Borušku jsem si jela 1200 km daleko. Ale jejím příchodem můj život nabral úplně jiný spád. Daleko lepší a dynamičtější. Byl to risk, který vyšel! Kterého jsem ani na vteřinu nelitovala.

   

Hodně cestujeme, rády poznáváme nová místa, nové lidi a tak jsem s Borynkou začala objíždět hlavně zahraniční výstavy. Není problém jí vzít na volno do lesa, ale ani do centra rušného města. Pokud platí heslo JEDNOU TOSA - VŽDYCKY TOSA, u nás platí dvojnásob. Neznám v našem okolí nikoho, kdo by si mé Tosy nezamiloval. I proto si můj bratr jel pro svou Chilli. Tak a máme v rodině Tosy dvě :-)

 
Osud mi však připravil asi trošku zajímavější cestu a naskytlo se velmi rychlé rozhodnutí, které se večer upeklo a druhý den ráno uskutečnilo.
Jeli jsme si pro naší třetí Tosu (a tím i na dlouho poslední) úžasného červeného chlapečka Camara Suwaru.
Myšlenka o založení chovatelské stanice přišla až v průběhu času. Ráda bych si nechala něco z mé osudové holky Borynky, moc si přeji aby její stopa šla dál. Proto jsme podstoupily všechny potřebné kroky k uchovnění a tedy registraci vlastní chovatelské stanice.
Proč "Anbora from West"? Jednoduše... Složení jmen zakladatelek: Aneta (má maličkost) a Borjana (holka mého života). From West - protože jsme z jednoho nejzápadnějšího města v ČR :-) dál už je jen Německo 
 
Tak jsme na začátku nové kapitoly našeho společného života.